Lukáš Hlava
Navigace
Diskuze
Kdo je on-line
» Hosté on-line: 1

» Členové on-line: 0

» Registrovaní členové: 19
» Nejnovější člen: WandaDuh
Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Aktuální pořadí GP
1. závod proběhne 26.7.2014
Reklama
Vítejte
Vítejte na neoficiálních stránkách českého skokana na lyžích Lukáše Hlavy
Závěr sezony se Hlavovi nevyvedl, nejlépe byl 29. v Lahti

Kamil Stoch dvojnásobným olympijským vítězem, Lukáš Hlava 46.

Lukáš Hlava vynechal závody ve Willingenu, Matura 2x v TOP20
Po nejlepším víkendu sezony v Sapporu (16. a 23.místo) se Lukáš Hlava rozhodl vynechat závody ve Willingenu.
Nejlépe z českých skokanů si vedl Jan Matura, který v prvním závodě jako jediný čech bodoval, a skončil 18. Druhý závod už z českého pohledu dopadl líp, Matura byl 11., Janda 15.
Zatímco v prvním závodě byl Janda 31., Koudelka měl smůlu v nedělním klání, a ani ve Willingenu na body těsně nedosáhnul. Na 30. Krause mu chyběly pouze 4 desetiny bodu.
Slovinské pódium v Sapporu, Matura neudržel vedení z prvního kola, skončil 7. Lukáš Hlava 23.
Slovinci v Sapporu dominovali, a zdá se, že formu načasovali skvěle. Dnes si díky vítězství Jerneje Damjana, druhému místu Petera Prevče a také 3. místu Roberta Kranjece kompletně podmanili pódium. Česká jednička, Jan Matura, neudržela vedení z prvního kola, ve druhém kole předvedla 127 metrů, a to stačilo na konečné 7.místo.
V Sapporu dominovali Slovinci. Vyhrál Prevč, Matura 8., Lukáš Hlava 16.!
Peter Prevc vyhrál i přes ne příliš příznivé podmínky drtivě první kolo a se skokem dlouhým 137 metrů měl náskok více než 8 bodů na dalšího Slovince, Jerneje Damjana, který byl druhý. Na třetím místě se pak nacházel Rakušan Kofler. Nejlepším z Čechů byl po prvním kole 11. Lukáš Hlava za skok dlouhý 130 metrů! Matura měl smůlu na podmínky, průběžně držel až třinácté místo. Do druhého kola se dostal z 19. místa také Antonín Hájek.

Ve druhém kole si z našich reprezentantů polepšil pouze Jan Matura, a to o 5 míst. V obou kolech měl velmi těžké podmínky, a tak se dá 8.místo považovat jako úspěch. Dobrého výsledku dosáhl také Lukáš Hlava. Ve druhém kole si sice pohoršil o 5 míst, ale i přes to je 16. místo jeho nejlepším výsledkem sezony. Antonínovi Hájkovi druhé kolo vůbec nevyšlo, skočil pouze 112,5m a skončil 27. Poslední z Čechů, Čestmír Kožíšek, nepostoupil z kvalifikace.

Lukáš Hlava bude startovat v Sapporu
67 skokanů se objeví na startu páteční kvalifikace v Sapporu. Mezi nimi bude několik zajímavých jmen z exotických zemí a také 4 čeští reprezentanti. Kromě české jedničky a obhájce dvou vítězství z minulé sezony Jana Matury uvidíme také Antonína Hájka, Lukáše Hlavu a Čestmíra Kožíška.
Kvalifikaci budete moci živě sledovat od 8:30 na Eurosportu.